מדוע חשוב לגמילה מסמים: צעד ראשון לקראת החלמה

מעטים הדברים מלחיצים יותר מהתמכרות לסמים או לאלכוהול. למרבה הצער, מיליוני אנשים במדינה סובלים כיום מהשפעותיה המשתקות. עם זאת, מגיע השלב שבו משתמש בסמים ו/או אלכוהול צריך להיעזר בשירותיו של מתקן שיכול לעזור להם לקבל את הטיפול המגיע לו.

אבל זה מעלה את השאלה – מתי גמילה זה רעיון טוב?

נכון שלכולנו יש הגדרות שונות של מה שאנו מחשיבים כ"תחתית", אבל זה בעצם כאשר מכור פוטנציאלי צריך להתחיל לשקול מתקנים מוסמכים לגמילה מסמים ואלכוהול. כמובן שאף אדם לא רוצה לחוות את השפל הנמוך ביותר, אבל זה חלק בלתי נפרד מתהליך השיקום. מבלי להגיע לנקודה הזו – כפי שמצדדים רבים מהתומכים בשיקום – יש סיבה להאמין שזה לא יעבוד ביעילות.

זה נכון ממספר סיבות. בעיקר, חולים רבים לא ייקחו את השיקום ברצינות כפי שהם צריכים. הם ירגישו כאילו הם "לא כל כך גרועים" או "ההתמכרות שלי לא רצינית כמו שהמומחים מוכיחים אותה." בעוד שהרגש הזה בוודאי יכול להתאים לאלה שחוו את "התחתית" הנ"ל, זה הרבה פחות לגבי אותם אנשים שמבינים בבירור שהם נמצאים בשלבים מתקדמים של מחלת ההתמכרות האימתנית.

כפי שצוין קודם לכן, כל ההתמכרויות לסמים אינן זהות, בדומה למרכזים רבים לטיפול בסמים. עם זאת, הכרחי שהמטופל (או חבר קרוב או קרוב משפחה) יבין שהמתעלל בסמים ו/או באלכוהול הגיע לנקודה שבה רק מומחה מוסמך יכול לעזור.

צריך עזרה, או צריך לדבר עם מישהו? אתה יכול להתקשר אלינו ללא תשלום בטלפון 888-446-5952 או ליצור איתנו קשר באמצעות WhatsApp .

כתיבת תגובה