קריסטל מת' היא תרופה שממיטה הרס על המשתמשים. כמו בכל התמכרות לסמים, כאב ואובדן יכולים להתרחש עקב ההתמכרות, כגון זוגיות, כסף, עבודות ועוד. אפשר גם ליפול לדיכאון עמוק או להיאבק ברגשות שליליים אחרים כמו כעס, טינה, אשמה וכו'.

אם אתה חושב להפסיק עם מת', ייתכן שאתה חווה חרדה מסוימת מכיוון שאינך בטוח במה אתה עלול להיתקל בזמן שאתה עושה זאת. זה יכול להיות קשה למכורים להפסיק להשתמש בסמים, אבל יש הרבה עזרה זמינה באמצעות מרכזי גמילה וגמילה, כמו גם אנשי מקצוע בנושא שימוש בסמים וקבוצות 12 צעדים. זה גם עוזר להבין מה אתה עלול לעבור נפשית ופיזית.
אם אתה רוצה להפסיק עם מת', הנה כמה דברים שאתה יכול לצפות לפגוש בזמן שאתה עושה:

נסיגה פסיכולוגית

אתה חייב לעבור תסמיני גמילה ברגע שתפסיק עם מת' וסביר להניח שהפסיכולוגיים יהיו החזקים ביותר בהתאם לכמות המת' שהשתמשת. לאחר שהפסקת להשתמש במת', לחומרים הרעילים לוקח בערך יומיים לעבור במערכת שלך. במהלך הזמן הזה אתה תשוקה נפשית לסם יותר ממה שאתה רוצה. מת' נוטה להעלות את רמות הדופמין במוח שלך, מה שגורם לך לחוות אופוריה, אבל באותו זמן, הוא הורס את קולטני הדופמין. כאשר אתה מפסיק ליטול מת', אתה יכול מאוד לחוות דיכאון מז'ורי ואולי אנהדוניה, שזה מצב שבו אתה לא יכול לחוות רגשות מענגים כלל. אתה עלול לסבול גם מחרדה, סיוטים, מחשבות אובדניות ופסיכוזה.

נסיגה פיזית

הגמילה הפיזית בעת הפסקת מת' אינה נוראית כמו הרבה תרופות אחרות, אבל סביר להניח שתחווה כמה. אתה עלול להרגיש חרדה, אי שקט, עייפות, הפרעות שינה, ולהרגיש רעב נוסף.

טיפול במת'

אנשי מקצוע בתחום התמכרות לסמים מצהירים שדרך מצוינת להיפטר מתסיסה היא להיכנס למרכז גמילה, מכיוון שיש תמיכה מספקת בזמן שאתה עובר את תסמיני הגמילה. רוב מרכזי הגמילה מציעים גם טיפול רפואי כדי לעזור לך לעבור את תסמיני הגמילה. ברגע שגופך נקי מרעלני המת', מומלץ להיכנס למרכז גמילה כדי להמשיך בהחלמה. שם תוכלו לקבל ייעוץ אישי וקבוצתי, להשתתף בשיעורים המלמדים אתכם על התמכרות והחלמה וללמוד כיצד ניתן להתמודד עם בעיות חיים ללא שימוש בסמים.

אם אינכם יכולים להגיע לגמילה באשפוז עקב חובות עבודה או משפחתיות, ישנם גמילה אינטנסיבית באישפוז המאפשרים לכם להגיע לפגישות ייעוץ בשעות הפנאי. אתה יכול גם להשתתף בתוכנית של 12 צעדים שתספק לך פגישות רבות להשתתף כדי לתמוך ולעודד אותך בהחלמתך ולפגוש מכורים מחלימים אחרים. יש תוכנית 12 צעדים לשימוש בסמים בשם Crystal Meth Anonymous שתוכלו לבדוק אותה כמו גם נרקוטים אנונימיים.

כתיבת תגובה