סימנים לכך שאתה צריך מרכז לטיפול בהתמכרויות

ישנם סימנים בטוחים המעידים על כך שאתה צריך ללכת למרכז לטיפול בהתמכרויות. אלה כוללים מתי אתה מתחיל לפתח סובלנות לתרופה המועדפת עליך. עלייה זו בסבילות מגבירה את הסיכון למנת יתר ועלולה לגרום לנזק מוחי חמור. סבלנות יכולה גם להשפיע על יכולתך להתמודד עם תסמיני גמילה. מרכז לטיפול בהתמכרויות יוכל לסייע לכם להתמודד בצורה בטוחה ויעילה עם בעיות אלו.

סבילות לתרופות מגבירה את הסיכון למנת יתר ולנזק מוחי.

סובלנות היא עניין מסובך. זה יכול להיות ההבדל בין תחביב לכל החיים לבין אדישות סופנית. זה גם עניין של שקלול היתרונות והחסרונות של התחביב האמור. אף פעם לא יכול להיות בטוח מדי. מצד שני, אם יש לאדם את ראיית הנולד לקחת את הצעד, התגמולים הם בשפע וראוי. הזמן הטוב ביותר להתחיל הוא לפני גיל העשרה. באופן דומה, הזמן הטוב ביותר לסיים הוא כאשר אדם אהוב נמצא באותו חדר. היזהר מי נמצא בחדר. בין אם זה המקרה האחרון או לא, הסיכויים מוערמים נגדך. למרבה המזל, ישנן דרכים רבות למזער את הסיכון. למשל, אם אתם הורים לנער שמשתמש בסמים, אל תתנו לקטן לברוח. באופן דומה, אל תהיה רפיון אם אתה בן זוג, הורה או בן זוג משמעותי עם בן זוג משמעותי שמתעלל בסמים. בן זוגך יודה לך בהמשך החיים. זה נכון במיוחד אם בן הזוג שלך מכור לסמים. באופן דומה, אם אינך בטוח אם לבן הזוג שלך יש היסטוריה של שימוש בסמים, אל תפחד לשאול.

שינויים פסיכולוגיים והתנהגותיים

ייתכן שהבחנת בשינויים פסיכולוגיים והתנהגותיים עקב בעיית השימוש שלך בסמים. אם אתה מתקשה לשלוט בהתנהגות שלך, עליך למצוא מרכז לטיפול בהתמכרויות שיעזור לך.

ישנם סוגים רבים ושונים של טיפול בהתמכרות, אך כולם פועלים לפי אותם עקרונות בסיסיים. המטרה היא לחנך את המטופלים על ההפרעה שלהם, ללמד אותם כישורי התמודדות בריאים ולעודד אותם לשנות הרגלים.

מרכזי טיפול יכולים גם לתת לך תמיכה ולעזור לך לשמור על פיכחון. תוכניות טיפול מסוימות מציעות קבוצות בנות 12 שלבים כדי לספק מקום בטוח לדון בבעיה שלך.

תוכניות אחרות אינטנסיביות יותר, כמו מתקני טיפול למגורים. אלה מספקים השגחה 24 שעות ביממה וניטור רפואי של ניקוי רעלים. מתקני טיפול למגורים הם אידיאליים עבור חולים עם בעיות קשות ומכריעות בשימוש בחומרים.

בעיות התמכרות ובריאות הנפש ניתנות לטיפול אך דורשות מחויבות ואומץ. לאנשים הסובלים ממצבים אלו יש לעיתים קרובות הפרעות מתרחשות במקביל. קבלת עזרה היא הצעד הראשון להחלמה.

סוג אחד של טיפול הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. פסיכותרפיה זו משתמשת בניטור עצמי ובתגמולים כדי לאמן מחדש את המוח שלך להתנהג בריא יותר.

סוג אחר של טיפול כולל טיפול משפחתי. מפגשים אלו מתמקדים בדפוסים לא מותאמים של אינטראקציה משפחתית. זה עשוי לכלול ייעוץ פרטני או טיפול קבוצתי.

אנשים רבים הסובלים מהפרעת שימוש בסמים סובלים גם ממצב של בריאות נפשית. יותר ממחצית מכל משתמשי הסמים סובלים ממחלת נפש קשה.

טיפול בהתמכרות עשוי לכלול טיפול קוגניטיבי התנהגותי או התערבויות אחרות. הרופא או ספק שירותי הבריאות שלך יכולים לעזור לך להחליט איזו תוכנית היא הטובה ביותר עבורך.

תסמיני גמילה ממושכים

אם אתה מנסה להפסיק להשתמש באלכוהול או סמים, אתה עלול למצוא את עצמך מתמודד עם תסמיני גמילה ממושכים. אלה יכולים לנוע בין קל לחמור.

כאשר שוקלים הפסקת סמים או אלכוהול, עליך לדבר עם רופא ועם איש מקצוע בתחום בריאות הנפש. הרופא שלך עשוי להמליץ על טיפול אשפוז או חוץ. טיפול באשפוז הוא הטוב ביותר עבור חולים עם בעיות שימוש עזות בחומרים, שכן הוא מאפשר ניקוי רעלים בפיקוח רפואי.

בנזודיאזפינים הם תרופות נוגדות חרדה אשר נרשמות כדי להקל על מתח. הם פועלים על ידי היצמדות לקולטני אופיואידים במוח וייצור כמות קטנה של דופמין.

תסמיני הגמילה הם לרוב לא נעימים ויכולים להימשך ימים. עם זאת, עדיף לזכור שהם חלק מההסתגלות הטבעית של הגוף שלך לנורמה החדשה.

כדאי לשקול טיפול תרופתי, ייעוץ וקבוצות תמיכה כדי לעבור את תהליך הגמילה. ייתכן שתמצא עזרה גם דרך ספק שירותי סמים או אלכוהול מקומי.

סוגים שונים של קבוצות תמיכה זמינים, החל מתוכניות בנות 12 שלבים ועד ל-Sber Mom Squad. כל סוג מציע מגוון תוכניות ומשאבים.

הדבר החשוב ביותר לעשות הוא לברר מדוע אתם נאבקים בהתמכרות לסמים. לקרן אלכוהול וסמים יש שפע של מידע בנושא זה. חשוב לציין שהתמכרות היא מחלה קשה שעלולה להוביל לתוצאות בריאותיות חמורות.

לדוגמה, אופיואידים, כגון הרואין, משככי כאבים ותרופות מרשם, עלולים לגרום לתלות. תלוי כמה השתמשת בהם, אתה עלול לחוות תסמיני גמילה לאחר מספר שבועות.

כמו בכל תרופה, אתה תמיד צריך לבדוק עם הרופא שלך או ספק שירותי בריאות אחר לפני תחילת מרשם חדש. התמכרות יכולה להיות קשה לשבור, אבל הטיפול המתאים יכול לעזור לך לנהל את תסמיני הגמילה שלך.

גמילה בסיוע רפואי

גמילה בסיוע רפואי היא דרך להקל על תסמיני הגמילה של התמכרות. זה יכול גם להועיל לפיכחון מוקדם.

תהליך הגמילה בסיוע רפואי יכול להיות הדרך הבטוחה, הפשוטה והיעילה ביותר לעבור גמילה קשה. עם זאת, אין זו חלופה לתוכנית מקיפה לטיפול בהתמכרות שלך.

מלכתחילה, זה יכול לעזור לך להתמקד בטיפול שלך. אתה יכול ללמוד מיומנויות שעוזרות לך להתמודד עם התשוקות ולהתגבר על רגשות שליליים מבלי להיעזר בסמים.

יתרון נוסף של התהליך הוא שהוא מאפשר לך להתחיל את מסע ההחלמה שלך בבריאות טובה יותר. ניקוי רעלים בסיוע רפואי מבוצע לעתים קרובות במתקן מיוחד המספק טיפול 24 שעות ביממה. זה נותן לך את הנוחות הרגשית והפיזית שאתה צריך.

במהלך ניקוי רעלים בסיוע רפואי, התרופות מנוטרות בקפידה כדי להבטיח שהמטופל יקבל את ההקלה הטובה ביותר. לדוגמה, תרופות בנזודיאזפינים מפחיתות את תגובת "הילחם או ברח" של הגוף.

תרופות אחרות עשויות להירשם כדי להקל על תסמינים ספציפיים, כולל נלוקסון, שהוא אגוניסט לקולטן לאופיואידים. תרופות אלו נועדו לחסום את ההשפעות של אופיואידים, למנוע הישנות ולהפוך את תהליך הגמילה למהיר הרבה יותר.

תסמיני גמילה יכולים להיות לא נוחים ואפילו מסוכנים. הם יכולים לכלול הזעה, התייבשות, דופק לב, קצב לב איטי מדי, נדודי שינה, כאבי ראש, פסיכוזה, הקאות, עייפות, קשיי ריכוז ועוד.

כאשר אתה עובר גמילה בסיוע רפואי, יהיה לך רופא מומחה אשר יעריך את בריאותך הפיזית והנפשית ויפקח על הלב ולחץ הדם שלך. הרופא שלך כנראה יזמין בדיקות דם כדי לבדוק אם יש מצבים בסיסיים אחרים.

עֲלוּת

בארה"ב, מרכזי טיפול בהתמכרויות יכולים להיות יקרים. בעוד שחלקם יכולים להיות זולים יחסית, אחרים יכולים לעלות עשרות אלפי דולרים. אם אתה מחפש להחלים מהתמכרות, אתה צריך לדעת למה אתה נכנס לפני שאתה מתחייב לגמילה.

משך תכנית הטיפול ישפיע גם על העלות שלה. בדרך כלל, תוכניות מגורים נמשכות שלושה עד שישה שבועות. עלויות הטיפול עשויות להשתנות בהתאם לגודל ולשירותים שהמרכז מציע.

אחת הדרכים לחסוך כסף בטיפול בהתמכרות היא לחפש מרכז המציע ביטוח ברשת. מרכזי טיפול רבים מתקשרים עם מבטחי טיפול מנוהל, תוך משא ומתן על תעריפי המטופלים.

בעלי ביטוח עשויים לכסות את עלות הגמילה כולה או חלק ממנה. חלק מהאנשים יהיו מכוסים במסגרת Medicaid או Medicare. אחרים זקוקים לסיוע ציבורי או לווים כסף ממשפחה או חברים.

למי שאין לו ביטוח, תוכנית ייעוץ חוץ-חולית בלבד יכולה להיות אופציה. זו יכולה להיות תוכנית אינטנסיבית הכוללת טיפול קבוצתי וטיפול פרטני. ייתכן שהוא לא יכלול טיפולים לתסמיני גמילה או תרופות.

גמילה ממגורים, לעומת זאת, היא אופציה יקרה יותר. בהתאם לסוג התוכנית, זה יכול לנוע בין $5,000 ל-$80,000. תוכנית יוקרתית יותר עשויה לעלות עד $25,000.

בדרך כלל, מתקנים אלה מספקים מספר שירותים. לחלקם יש חדרי כושר באתר, בריכות שחייה ומיטות נוחות. הם עשויים אפילו להכיל ילדים. יתרה מכך, הם עשויים להציע טיפולים לשימוש בסמים במגוון שיטות.

גמילה בחוץ היא סוג פחות אינטנסיבי של גמילה. המשתתפים נמצאים בפיקוח ויש להם גישה ליועצים מוסמכים. מתקנים אלו מספקים טיפול קבוצתי וחינוך להתמכרות יומיומית.

כתיבת תגובה