פעם ראשונה בישראל – מדריך מבקרים

אם אתם מתכננים לנסוע לישראל בפעם הראשונה, יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת מראש כדי שתוכלו ליהנות מהטיול במלואו. אלה כוללים דרישות ויזה, עצות בטיחות ואמצעי אבטחה לטיסה חלקה מהמדינה שלך לישראל.

טיולי יום מתל אביב.

בין אם אתם נוסעים לישראל בפעם הראשונה או סתם רוצים לצאת לטיול יום מתל אביב, יש הרבה דברים מרתקים לראות ולעשות. בין אם אתם מחפשים היסטוריה, טבע, או קצת משניהם, תמצאו הכל תוך שעה נסיעה.

בזמן שאתם באזור, אולי תשקלו להציץ גם ברמת הגולן. אזור זה לא כל כך רחוק מהכנרת ומתגאה במספר רב של מסלולי טיול. אולי אפילו תהיה לכם הזדמנות לחנות ביער בן שמן היפה.

חובה נוספת היא ירושלים. לעיר יש הרבה מה להציע למבקר, כולל הרובע היהודי העתיק שלה וכנסיית הקבר. תהיה לך גם הזדמנות לבקר באמה הרומית העתיקה היושבת בקצה חוף מדהים.

בזמן שאתם באזור, אל תשכחו לעצור בהיכל הבאב. זהו אתר עלייה לרגל לאמונה הבהאית. קברו של דוד המלך נמצא כאן, כמו גם מנזר הדורמיציון.

הכנרת היא אחד מאגמי המים המתוקים הגדולים בישראל. זה ביתם של כפר כנא וכפר נחום. תמצאו גם את כנסיית ריבוי הלחם.

התנועה הקיבוצית.

קיבוץ הוא יישוב קהילתי המבוסס על עזרה הדדית ושיתוף פעולה בייצור. כל חבריה הם בעליו. זוהי צורה ייחודית של חיים משותפים.

הקיבוצים הראשונים היו בעיקר ישובים חקלאיים. מאוחר יותר, הם הפכו לפרברים של ערים. הם גם סיפקו שירותים לציבור. הם גידלו חקלאות אורגנית, מגוון עצים ופירות, ועופות. הם גם טיפחו דגים.

ככל שחלף הזמן עברה החברה הקיבוצית לקהילה המרוכזת במשפחה. התושבים שיתפו הכל. המשמעות הייתה שתפקידן של הנשים בקיבוץ השתנה. המייסדים הונעו על ידי הרשעות חזקות. ילדי המייסדים הללו עמלו רבות על מנת שהקיבוצים יצליחו.

התנועה הקיבוצית משכה מבקרים רבים. רובם היו ממקומות אחרים בעולם. למרות הגיוון, הקיבוץ גילם את עקרונות הציונות. מייסדיה היו ציונים. הם רצו ליצור מבנה חברתי חדש. הם ראו בכך צורך מעשי בפלסטין. הם גם התעניינו בתוצאות.

הדור הראשון היגר מאירופה ומאמריקה. המהפכה הסוציאליסטית הרדיקלית השפיעה עליהם ברוסיה. התנועה הקיבוצית הדתית הוקמה כחברה מעורבת. רוב החברים היו רווקים כשהם עלו לארץ.

רמת הגולן.

אם אתם מתכננים טיול בישראל, כדאי לשקול ביקור ברמת הגולן. זהו יעד ייחודי שכולו היסטוריה ויופי טבעי. ניתן להגיע מירושלים ברכב או באוטובוס.

הזמן הטוב ביותר לביקור בגולן הוא באביב. הנוף מכוסה בפרחי בר ובכמה מפלים. ישנם מספר מסלולי הליכה.

הרוג'ם אל-הירי הוא אנדרטה פרהיסטורית ענקית. מאמינים שזהו מקום פולחן קדוש. הוא עשוי מיותר מ-42,000 סלעים ענקיים. הוא נגיש רק באמצעות רכבי שטח.

אתר מסקרן נוסף הוא שמורת הטבע הבניאס. פארק זה הוא ביתם של מספר חורבות עתיקות ומפל מרהיב. הוא מציע גם מסלולי הליכה אתגריים.

במהלך החורף יורדים באזור מספר ימים של שלג. זה הופך אותו ליעד טוב לסקי. ישנו גם אתר סקי בראש החרמון.

טיול יום בגולן הוא דרך מהנה לראות כמה מהאתרים החשובים באזור. האזור פרוש ויכול להיות קשה להגיע אליו ללא רכב. ישנם אוטובוסים שעוצרים במספר עיירות קטנות, אך לא תמיד נוח לנסוע בתחבורה ציבורית.

מדינה בטוחה לביקור.

כאשר מתכננים טיול לישראל, יש לשים לב למספר אמצעי בטיחות. המדינה היא לא מקום בטוח לחלוטין לבקר בו, אבל הסיכונים הם מינימליים. ביטוח נסיעות מתאים הוא רעיון טוב. זה יכסה עלויות רפואיות במקרה של תאונה וגניבה.

אזורי הדאגה הבולטים ביותר לתיירים הם השטחים השנויים במחלוקת של הגדה המערבית, עזה וסיני. יש גם איומים מצד איראן וחמאס, שני ארגוני טרור שמתנגדים לישראל.

בתקופות של מתיחות פוליטית, המהומות והמחאות הופכות לרוב לאלימות. אנשים רבים נפצעים או נהרגים. בנוסף, שוגרו מספר רקטות מרצועת עזה לעבר ערי ישראל בזמן משברים.

הדרך הטובה ביותר להימנע ממתקפת טרור היא להימנע מאזורים נתונים לסכסוך. בעוד שהגדה המערבית ועזה אינן בטוחות לטיולי תיירות, ירושלים נחשבת לאזור בטוח לביקור. העיר העתיקה בדרך כלל בטוחה בלילה. עם זאת, חשוב להיות ערניים במהלך התחבורה הציבורית.

טיפ נוסף שכדאי לזכור בביקור בישראל הוא לעולם לא להשאיר את התיק ללא השגחה. כייסים הם בעיה נפוצה בארץ.

דרישות דרכון למבקרים בפעם הראשונה.

מבקרים לראשונה בישראל יצטרכו לוודא שהם מודעים לכל דרישות הדרכון לפני שהם מגיעים לשם. הדרכון הוא מסמך מכריע לכניסה למדינה. דרכון תקף יכול לעזור לכם לנסוע בחופשיות ובבטחה ברחבי הארץ.

ישנן דרכים רבות להוציא דרכון ישראלי. ניתן להגיש בקשה במשרדי משרד הפנים, דרך האינטרנט או בדואר. התהליך שונה בהתאם לסוג הויזה שאתה צריך.

החלק החשוב ביותר בהשגת דרכון ישראלי הוא להיות מוכן למסור את כל הפרטים האישיים שלך לרשויות. הדרכון הוא זיהוי יקר ערך ויש לשמור אותו בקפידה. לדוגמה, לא כדאי לשמור אותו בארנק, בתיק או במכונית. עדיף גם לא לחשוף אותו לטמפרטורות גבוהות או לחות מוגזמת.

יש להצטייד גם במסמך נסיעה בתוקף עם אשרת חזרה. זה לא נדרש לאזרחי ארה"ב, אך ייתכן שחלק אחרים יצטרכו לקבל אשרת תייר לפני העלייה לטיסה לישראל.

כרטיס שער אלקטרוני הוא צורה חדשה של תעודת זהות המחליפה את חותמת הדרכון הישן. הכרטיס כולל את פרטי הנסיעה שלך, כולל תאריך הגעתך. זה לא חובה לשאת אותו איתך, אבל זה יחסוך לך זמן וכסף אם תעשה זאת.

נוסעים לישראל משלושת הגבולות.

אם אתם נוסעים לישראל משלושת הגבולות, חשוב לזכור שלכל מדינה חוקים שונים. בנוסף, המצב הביטחוני ברובו בלתי צפוי. חשוב לעקוב אחר עצות מקומיות ולעקוב אחר החדשות כדי להתעדכן.

דרישות הכניסה משתנות מעת לעת, לכן על הנוסעים לבדוק עם ספק הנסיעות שלהם או בשגרירות ישראל. ייתכן שהם צריכים תיעוד נוסף. במקרים מסוימים ניתן לגרש מטיילים.

בגדה המערבית, מטייל עשוי להידרש לקבל תעודת מעבר פלסטיני או דרכון ישראלי. ישנן גם הגבלות על צריכת אלכוהול, כמו גם על אקטים מיניים בין שני אנשים ששניהם נמצאים במערכת יחסים חד מינית.

ברצועת עזה אסור לשתות אלכוהול. ישנם מתקנים רפואיים מוגבלים. בנוסף, אסור לשאת נשק. מספר הפגנות והתכנסויות ציבוריות אסורות.

נוסע בעל דרכון ממדינה בעלת תוצר גבוה כמו ארה"ב, קנדה או אוסטרליה יכול להיכנס לישראל ללא ויזה. עם זאת, ממשלת ישראל דורשת חיסון ספוטניק-V. כמו כן, מומלץ לבצע סדרת חיסוני פוליו שגרתית אם אינך מחוסן.

בירושלים מספר מקומות לינה, ביניהם מלונות, מלונות בוטיק ו-Airbnb. אינטרנט אלחוטי זמין ברוב המלונות, האכסניות ותחנות האוטובוס.

אבטחה לטיסות לישראל וממנה.

כאשר אתה נוסע לישראל, אתה צריך לצפות לחוות בדיקות ביטחוניות. בדיקות אלו אינן מתווספות לנוהלי האבטחה הסטנדרטיים שבהם אתה עלול להיתקל בעת נסיעה למקום אחר.

למעשה, ישראל אימצה גישה לאבטחת שדות התעופה המדגישה את הגורם האנושי, תוך התמקדות בנוסעים ובכבודה. מסיבה זו, בנמלי התעופה הישראליים יש אמצעי אבטחה מחמירים יותר ממדינות רבות אחרות.

לפני טיסתך לישראל, עליך לעבור במחסום ביטחוני מקדים. זה כולל מכונה לבדיקת המטען שלך. לאחר מכן, תעברו דרך מחסום ביטחוני נוסף בתוך הטרמינל. במהלך תקופה זו תתראיין ותישאל שאלות. שיחה זו תימשך כדקה.

בנמל התעופה בן גוריון אמצעי האבטחה כוללים בדיקת תיקים, גלאי מתכות וחיפוש גופו. עם זאת, אמצעים אלה אינם מחמירים כמו בנמלי תעופה גדולים אחרים.

יתכן ותישאלו שאלות לגבי הטיול שלכם לישראל עם הגעתכם לשדה התעופה. תיחקר גם אם אתה ממדינה ערבית או מוסלמית. בהתאם לתשובות שלך, ייתכן שתהיה נתון לשאלות נוספות. תצטרך להציג תעודה מזהה.

לפני היציאה משדה התעופה תתבקשו להציג את הדרכון שלכם. אם יש לך רקע רבני, ייתכן שתידרש להציג פרטי התקשרות בערבות.

כתיבת תגובה